Benfica’da Orkun Kökçü Krizi!

Orkun Kökçü’nün kulübü Benfica ve teknik direktörü Roger Schmidt ile alakalı verdiği röportajın ardından ceza alabileceği öne sürüldü.

Sezon başında Benfica’ya transfer olan Orkun Kökçü, Hollanda basına verdiği röportajında Portekiz ekibi ve teknik direktörü Roger Schmidt ile ilgili söylediklerinin ardından tartışma yarattı.

A Bola’nın haberine göre, Benfica’nın milli futbolcuya röportajda kullandığı ifadelerden dolayı ceza verebileceği öne sürüldü.

Açıklamalardan rahatsız olduğu belirtilen Portekiz ekibinin bugün Casa Pia ile oynayacağı lig maçında Orkun Kökçü’ye şans verip vermeyeceği ise belirsizliğini koruyor.

Orkun Kökçü De Telegraaf’a yaptığı röportajında taraftarlara kendisini kanıtlamak istediğini ancak Schmidt’in onu yanlış pozisyonda oynattığını belirtmişti.

Kökçü, “Benfica’ya geldiğimde, bunun kariyerim için en doğru bir adım olduğunu, kendimi birçok yönden geliştirebileceğimi düşünmüştüm. Bunun doğru olduğunu söyleyemem. Beklediğim bu değildi. Geçen yaz transfer döneminde çok fazla şey yaşandı. Bunun kariyerimde her alanda gelişebilmek için atacağım en iyi adım olduğunu düşünüyordum. Ama bu sadace kısmen gerçekleşti.” ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x