CHP’li isimden skandal rüşvet iddiaları! “Elimde belgeler var”

Her gün yeni bir skandala imza atan CHP’de gün geçmiyor ki başka bir skandal yaşanmasın. Üst üste kaybedilen seçimlerin ardından yapılan kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanlığı kaybederken Kılıçdaroğlu’nun koltuğuna Özgür Özel oturmuştu.

DELEGELİ SATIN ALMIŞLAR

CHP eski Parti Meclisi Üyesi Ferihan Karasu, Genel Kurultay’da CHP Beşiktaş Meclis Üyesi olan bir ismin kurultayda delegelere para verdiğini iddia etti.

“300 BİN LİRALIK RÜŞVET”

Ferihan Karasu o iddialarını bu sözlerle dile getirdi: “15 Aralık 2023 CHP Beşiktaş örgüt toplantısında söyledim. Başka ilçeden gelip meclis üyesi olup, İl kongresin de Beşiktaş halkının parası ile adam devşirip onlara CHP İl Başkanını, CHP Genel Başkanını yuhalatanlar var.

Meclis üyesi olup, Beşiktaş halkının parası ile istediği İl Başkanı adayına oy vermesi için, başka ilçeden 2 İl delegesine 150 binden 300 bin lira karşılığı rüşvet pazarlığı yapanlar, Meclis üyesi yapmayın dedim.”

“ELİMDE BELGELER VAR”

Karasu: “Belgeler elimde görür, dinler. Bütün bunlara rağmen örgüt emekçileri yerine, yine bunları meclis üyesi yaptınız. Yol yakınken hatanızdan geri dönün.”

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x