Süper Kupa Maçının Arabistan’da Oynanmasına İlk Tepki Galatasaray’dan Geldi

Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynanacak olan Süper Kupa finali, 30 Aralık’ta Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanacağı açıklanmıştı. Karar sonrası tepkiler artarak devam ederken Galatasaray Divan Kurulu üyeleri maçın Türkiye’de oynanması için olağanüstü toplantı kararı aldı.

GEREKİRSE KADIKÖY’DE OYNAYALIM

Galatasaray ikinci Başkanı Metin Öztürk, “Süper Kupa’nın bu yıl Türkiye dışında oynanmasını bir taraftar olarak istemiyorum. Federasyon bu yapyanlıştan hemen dönsün. Ankara’da, Erzurum’da, Samsun’da, Kadıköy’de Fenerbahçe’nin stadyumunda mı oynarız, her yere varız” dedi.

DİVAN GELECEK HAFTA TOPLANACAK

TFF, açıklamasında iki kulübün onayının da aldığını duyursa da sarı-kırmızılı divan üyeleri Cumhuriyetimizin 100. yılında maçın Türkiye toprakları dışında oynanmaması için adım attı.

Divan başkanlığına iletilen dilekçelerde, 10 Kasım’dan önce olağanüstü toplanılması ve karşılaşmanın Türkiye’de oynanması için kulüp yönetiminin harekete geçirilmesi istendi.

BEŞİKTAŞ VE FENERBAHÇE’DE DAVET EDİLDİ

Sarı-kırmızılı üyeler “Atatürk’ün emaneti olan cumhuriyetimizin en anlamlı ve sembolik kupası, ülkenin en eski ve en büyük iki kulübü arasında oynanarak daha da anlamlı hale gelecektir. Finalin Türkiye topraklarında, milli birlik ve bayram havasında oynanmasını istiyoruz” derken, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın divan başkanlarını da bu konuda göreve davet etti.

Divan, gelecek hafta için toplanma kararı aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x