Trump sosyal medya platformunu Musk’a satmak istedi

Bir zamanlar Twitter’dan, tıpkı Facebook’tan olduğu gibi engellenen Donald Trump, kendine yeni bir sosyal medya platfomu kurmuş ve Truth Social adını vermişti. Ancak eski başkan şimdi bu platformu satmak istiyor gibi görünüyor. Hatta geçtiğimiz aylarda Elon Musk’a platformu satın almakla ilgilenip ilgilenmeyeceğini bile sormuş.

Washington Post’un haberine göre; SpaceX, Tesla ve yeni adı ile X’e sahip olan Musk’a yapılan teklif bir anlaşmayla son bulmadı, ancak ikilinin daha fazla iletişim kurduğunu gösteriyor. Hatta Trump’ın danışmanları, ikilinin siyaset ve iş dünyası hakkında başka görüşmeler de yaptığını söylüyor.

Kaynaklara göre, bu ayın başlarında Trump, Musk ve birkaç güçlü Cumhuriyetçi bağışçıyla buluştuğu Palm Beach, Fla.’da yapılan bir toplantıya da katıldı. Ancak Musk’a Truth Social ve Trump’la yaptığı görüşmeler sorulduğunda, Musk yalnızca Trump’ın Palm Beach’teki mülkü olan “Mar-a-Lago’ya” hiç gitmediğini söyledi.

Musk, 6 Ocak 2021’deki ABD Kongre Binası isyanının ardından Twitter’ın Trump’ın hesabını yasaklamasını kamuoyu önünde de kınamıştı. Musk yönetimindeki site, Trump’ın hesabını 2022’nin sonlarında yeniden etkinleştirdi.

Her ne kadar Trump’a Twitter engeli konusunda destek olsa da eski başkanın platformu Truth Social’ı küçümsemişti ve 2022’de Trump’ın sitesinin berbat bir isme sahip olduğunu yazmıştı. Trump’ın nakit akışını sağlamak için platformu satışa çıkarmak istemesi, ikili arasındaki inişli çıkışlı ilişkinin yeniden hareketlenmesine neden olmuş görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x